Ibis Styles Nowy Targ

Góry dookoła

Rozpocznij swoją wędrówkę od naszego hotelu i podążaj szlakami pobliskich parków narodowych. Najbliższy z nich – Gorczański Park Narodowy cieszy się popularnością wśród turystów pieszych, rowerowych, a także wśród biegaczy narciarskich.  Kolejno Tatrzański Park Narodowy, jak i Pieniński są doskonałym miejscem do całorocznej turystyki. 

Z Nowego Targu większość szlaków turystycznych wychodzi w Gorce. Jest to urokliwe i przyjazne pasmo górskie z licznymi polanami i szałasami pasterskimi oferujące znakomite widoki i niezapomniane wędrówki.

Proponujemy wycieczkę zielonym szlakiem z Nowego Targu - Kowańca na Turbacz. Najwyższy szczyt Gorców, poniżej którego znajduje się duże schronisko PTTK.

Zdjęcie po lewej: Wiktor Baron - baronphotography.eu

Pieniny to jeden z najbardziej widowiskowych zakątków Polski. Strzelające ku niebu wapienne skały, przeciskający się pomiędzy nimi Dunajec - do tego unikalna flora i fauna. To wszystko tworzy krajobraz, którym turyści zachwycają się od wieków.

Pół godziny jazdy samochodem dzieli Cię od wyjścia na szlak na Trzy Korony. Możesz także wybrać się na spływ przełomem Dunajca z flisakami lub wędrować uroczymi połoninami Małych Pienin.

Najwyższe, najpiękniejsze. Oto one, Tatry w najlepszym wydaniu. Idealną bazą wypadową na wiele tatrzańskich szlaków jest Zakopane, do którego dojedziesz w 20 minut pociągiem bezpośrednio spod Hotelu. Nie musisz w takim układzie wracać w to samo miejsce, żeby zabrać samochód, co bardzo ułatwia planowanie wędrówki. 


Królowa jest tylko jedna. Najwyższy szczyt polskich Beskidów. Oferuje fantastyczne wędrówki, ciekawostki przyrodnicze i niezapomnianą panoramę ze szczytu. Na polanie Markowe Szczawiny mieści się schronisko PTTK, w którym zatrzymasz się, aby odpocząć i nabrać sił.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie wędrówki jest Przełęcz Krowiarki znajdująca się ok 45 minut od Hotelu. W drodze powrotnej polecamy zwiedzić Skansen w Zubrzycy.

Pokaż na mapie